Program

Komplex Alapprogram Konferencia

 

 

1.      nap: május 24. – A végzettség nélküli iskolaelhagyás megelőzése – nemzetközi és hazai stratégiák

Helyszín: Eger, Eszterházy tér 1. , Kápolna

9:30-10:00     Regisztráció

10:00-10:05   MegnyitóDr. Liptai Kálmán, az Eszterházy Károly Egyetem rektora

10:05-10:15   Köszöntő Dr. Vitályos Eszter, Európai Uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkár

10:15-10:55   1. előadás: Dr. Piedade Vaz Rebelo, PhD – University of Coimbra, Portugália – Early leaving from Education and Training in Portugal: pathways of changing vulnerability into success

10:55-11:35    2. előadás: Dr. Gloviczki Zoltán – elnök, Oktatási Hivatal – A korai iskolaelhagyás jelzőrendszere Magyarországon

11:35-11:50   kávészünet

11:50-12:30   3. előadás: Jukka Sinnemäki – Christian School Jyväskylä, Finnország – What moves our children? - cornerstones of learning

12:30-13:10    4. előadás: Dr. Pászthy Bea, PhD – SOTE – Gyökerek és szárnyak. A gyermekek testi és lelki egészsége Magyarországon

13:10-14:00   Ebédszünet

14:00-14:40    5. előadás: Dr. Fenyvesi Kristóf, PhD – University of Jyväskylä, Finnország – A STEAM projekt eredményeiről

14:40-15:00  6. előadás: Dr. Révész László – EKE, szakmai vezető – A Komplex Alapprogram innováció az iskolákban – útban az Élménysuli felé

15:00- 15:30   7. előadás: L. Ritók Nóra - Igazgyöngy Alapítvány, szakmai vezető- Esélykiegyenlítő oktatás

15:30-15:40    Kávészünet

15:40-16:20    8. előadás: Professzor Dr. Falus Iván: Szemléletváltás a pedagógusképzésben

 
16:20-16:30    A konferencia első napjának összefoglalása – Oláhné dr. Téglási Ilona

 Kedves Vendégeink!

17:00-tól a Líceum 405-ös termében (Varázstorony) egy érdekes tudományos előadást hallgathatnak meg:

Osmo Pekonen: Csillagászat, felvilágosodás, Finnország

https://uni-eszterhazy.hu/hu/egyetem/egyetem/hirek-1048/c/csillagaszat-felvilagosodas-finnorszag 

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
 

2.      nap: május 25. – A Komplex Alapprogram alprogramjainak és módszertani stratégiájának fejlesztései – workshopok

Helyszín: Eger, Leányka utca 4., C épület

9:30-9:50    Regisztráció, érkezés

9:50-10:00  Megnyitó (C-124) – Oláhné dr. Téglási Ilona

10:00-11:15  Életgyakorlat alapú alprogrami szekció  (C-206)  --  Művészetalapú alprogrami szekció (C-106)

11:15-11:30  kávészünet

11:30-12:45  DFHT szekció (C-208)  --  Digitális alapú alprogrami szekció (C*5)

12:45-13:45  Ebédszünet

13:45-15:00  Logikaalapú alprogrami szekció  (C-206)  --  Testmozgásalapú alprogrami szekció (E-tornaterem)

15:00-15:15  A konferencia zárása (C-124)

 
Az alprogrami szekciók programjai:

Életgyakorlat alapú alprogram:

-      Fazakas Ida: Életút támogató pályaorientáció az Életgyakorlat-alapú Alprogramban

-      Czövek Andrea: A gyermeki jogok megjelenése az Életgyakorlat- alapú Alprogramban

Logikaalapú alprogram:

-      Róka Sándor: A gondolkodás élménye

-      Csordásné Anda Éva: Matanda – a korongos abakusz

-      Förhéczné Bartha Melinda: Hogyan tanítsuk a taníthatatlant? – egy logikaalapú foglalkozás bemutatása

Differenciált fejlesztés heterogén tanulócsoportokban:

-      K. Nagy Emese: Módszertani megújulás a DFHT szerint szervezett tanórákon

-      Tóth Ilona: A pedagógus megváltozott szerepe a DFHT szerint szervezett tanórákon

Testmozgásalapú  alprogram:

 -     Livják Emília és Pári Sándor: A mozgásos játékok kreatív alkalmazása 1. (tornatermi környezetben) - gyakorlati foglalkozás 30 perc

-      Livják Emília és Pári Sándor: A mozgásos játékok kreatív alkalmazása 2. (tantermi környezetben) - gyakorlati foglalkozás 30 perc

 Digitális alapú alprogram:

 -     Racsko Réka: Egy kultúraváltás határán: digitális átalakulás a köznevelésben

-      Csernai Zoltán: Kreatív közjavak a tanórákon

 Művészetalapú alprogram:

 -      Hanák Zsuzsanna- Taskó Tünde: A művészeti alprogram jelentősége a korai, végzettség nélküli iskolaelhagyás prevenciójában

 -      Kusper Judit -Boldizsárné Kovács Gizella-Dudás Anna: A művészet gazdag eszközrendszere a készségek és képességek      fejlesztésének szolgálatában